Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

16 - 25/06/2017

  • PRZEGLĄD 3 SPEKTAKLI FESTIWALOWYCH:

    Grupa teatralna „Nowi w Nowym” im. Wojciecha Deneki – Poznań, Polska / Poland
    Na wysypisku

    „Na wysypisku” dzieją się rzeczy niezwykłe. Pośród przysypanych wspomnień i marzeń o tym co mogło by się zdarzyć, żyją postacie, z których każda szuka swojego szczęścia. Czy obecność Róży i dotknięcie Anioła ma moc rozbudzania wiary w marzenia?

    Escola Sagrada Familia
    Pokój czy wojna

    Grupa teatralna szkoły Sagrada Família przygotowała występ pod tytułem “Pokój czy wojna”. To przedstawienie pokazuje, jak miejsce, w którym dana osoba się urodziła, determinuje szczęśliwą bądź nieszczęśliwą przyszłość. Ci, którzy żyją w strefie pokoju mają po prostu szczęście, że się tam urodzili. Czy zdają sobie sprawę z tego, jak są uprzywilejowani? Jaka jest różnica między malarzem z Włoch, a malarzem z Syrii? Jak wielu utalentowanych muzyków, naukowców czy pisarzy przepada w Turcji, Afganistanie czy Izraelu? Co gdyby o czyimś losie decydował rzut kostką?

    Liceum Ogólnokształcące im. Klaudyny Potockiej – Poznań, Polska / Poland
    Per

    Tytuł przedstawienia nawiązuje do łacińskiego przyimka ,,przez”. Spektakl to historia podróży dwojga młodych bohaterów (Olgi i Mateusza) w poszukiwaniu sensu życia i prawdy o sobie. Konfrontują oni swoje poglądy z różnymi grupami ludzi, czasami w dramatycznych, a czasami w groteskowych sytuacjach.
     

    Young Malta Festival to coroczne, międzynarodowe wydarzenie teatralne, zrzeszające od trzech lat młodych ludzi z całej Europy. Głównym celem festiwalu jest stworzenie forum do pogłębiania wiedzy o teatrze oraz rozwijanie talentów aktorskich i reżyserskich. Idea festiwalu opiera się na wymianie kulturowej, ukierunkowanej na budowanie postaw tolerancji, szacunku i otwartości na inność. W tym roku odbędzie się już czwarta edycja festiwalu, która zgromadzi ponad stu uczestników z Polski, Niemiec, Hiszpanii, Ukrainy, Portugalii oraz Szkocji. Dla nich to czas warsztatów teatralnych, a dla widowni 12 spektakli, które dostarczą niezwykłych przeżyć. Zwieńczeniem pracy młodych aktorów będzie spektakl finałowy, w którym jednocześnie wezmą udział wszyscy uczestnicy. Wydarzenie będzie nawiązywało do tegorocznego idiomu festiwalu – „Wołanie o pokój”, który jest odpowiedzią na rosnące zaniepokojenie przemocą skierowaną wobec ludzi reprezentujących inne poglądy, wyznania i konteksty kulturowe.