Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

16 - 25/06/2017

Galeria
 • Nobody’s Business to inicjatywa poświęcona lokalnej i międzynarodowej wymianie praktyk i metod w sztukach performatywnych. Jej celem jest umożliwienie nieekskluzywnego i kolektywnego wytwarzania wiedzy i jej dystrybucji poprzez wspólną praktykę i jej dokumentację.

  Nobody’s Business istnieje, aby stworzyć przestrzeń wymiany poza ekonomią warsztatów (gdzie przepływ informacji jest zwykle jednostronny) i dzieł (która wspierana jest wyłącznie przez pojedynczych autorów i ich projekty). Nobody’s Business jest „niczyje”, bo celowo neguje indywidualizm narzucany nam przez współczesną neoliberalną i hiperkapitalistyczną rzeczywistość. Sztuki performatywne, słowa, taniec i performans nie należą do nikogo, ale są aktywowane i przekazywane przez każdego z nas.

  Spotkania w ramach Nobody’s Business odbyły się do tej pory w Sztokholmie, Brukseli, Berlinie, Kopenhadze, Mediolanie, Minneapolis, Santarcangelo i Oslo.

  Nobody’s Dance to platforma open-source poświęcona dystrybucji i rozwojowi praktycznych umiejętności w tańcu. Podczas czterodniowej sesji choreografowie i tancerze z Polski, spotkają się na równych zasadach, żeby wymieniać się narzędziami, wiedzą i praktykami. Praktyki, którymi podzielą się uczestnicy spotkań, zostaną udokumentowane na stronie projektu, co ma zapoczątkować obserwację genealogii źródeł i wpływów we współczesnych sztukach performatywnych.

  Spotkanie otwarte jest dla obserwatorów. Możesz zaprosić znajomych, żeby nas oglądali. Możecie zostać tak długo jak chcecie.

  Więcej informacji na temat inicjatywy, jej misji i struktury spotkań:
  https://nobodysbusiness.wordpress.com
   

  koordynatorki: Eleanor Bauer, Ellen Söderhult
  dokumentacja: Nassia Fourtouni
  Participants: Hadar Ahuvia, Eleanor Bauer, Daniil Belkin, Sonia Borkowicz, Aleksandra Borys, Alice Chauchat, Katarzyna Chmielewska, Joanna Chułek, Madalina Dan, Ewa Dziarnowska, Nassia Fourtouni, Viktorija Ilioska, Joanna Kalm, Przemek Kamiński, Valeria Khripatch, Kaya Kołodziejczyk, Karolina Kraczkowska, Mor Mendel, Ania Nowak, Anna Nowicka, Ola Osowicz, Katarzyna Pastuszak, Renata Piotrowska-Auffret, Katarzyna Sitarz, Ellen Söderhult, Maria Stokłosa, Iza Szostak, Zofia Tomczyk, Ula Zerek


  Przy wsparciu: Instytutu Muzyki i Tańca i Eastern European Performing Arts Platform (EEPAP)