Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

16 - 25/06/2017

Galeria
 • A co gdyby potraktować mur od kuchni strony: rozłożyć go na poszczególne składniki, poddać obróbce i zaserwować trochę inaczej? W gotowaniu przecież potrafią rozmiękczać się utarte przyzwyczajenia, aranżuje się zmienne kompozycje z niewystarczających składników i szuka się u sąsiadów brakującej szklanki mąki/soli by “uratować“ danie we własnej kuchni warzone…

  Chcemy zaprosić 20 osób, żeby spotkały się w temacie muru i różnych spraw, które nas dzielą, właśnie od kuchni strony. W tym celu proponujemy niekonwencjonalne warsztaty kulinarne, podczas których uczestnicy będą się ze sobą dogadywać na różne smaki i języki. Efektem będzie wspólna nie-do-końca-zwyczajna kolacja, do której uczestnicy będą mogli kogoś jeszcze zaprosić!

  z cyklu: Wyobraź sobie mur
  „Od kuchni strony” jest jednym ze zwycięskich projektów, który został wybrany w ramach open calla pt. „Wyobraź sobie mur”. Jako, że mur stał się elementem codzienności wielu z nas, zaprosiliśmy artystów, animatorów, aktywistów, badaczy by spróbowali zaprojektować takie działania, dzięki którym z muru uczynimy, wbrew jemu samemu, przestrzeń negocjacji. Wierzymy, że mur jest tezą, która poprzez odpowiedni dobór argumentów może zostać obalona.

 • Kolektyw założony w 1990 roku, dotychczas funkcjonujący półformalnie, ale na potrzeby Festiwalu Malta przyjmuje bardziej określony kształt bez nazwy.

  Katarzyna Małkowicz (1965) - psycholożka i terapeutka: pracuje z ludzkimi głowami i ciałami. Zofia Małkowicz (1990) - artystka, edukatorka i socjolożka.

  Na co dzień zawodowo osobne, ale od 27 lat spotykają się w kuchni(ach) z okazji wspólnych kolacji-śniadań-obiadów, ale przede wszystkim po prostu dlatego, że tam zawsze najlepiej się rozmawia, dostraja do bieżących potrzeb, gustów i planów na przyszłość.