Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

16 - 25/06/2017

Galeria
  • WARSZTATY DLA ANIMATORÓW, EDUKATOREK, ARTYSTÓW

    FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

    Strefa WolnoSłowa od pięciu lat tworzy spektakle z udziałem wielokulturowych grup Polaków, migrantów i uchodźców, gdzie dramaturgia oparta jest o prawdziwe historie oraz biografie samych uczestników projektów. Dyskusja inspirowana dziełami sztuki z różnych dziedzin przeplata się z zadaniami czerpiącymi z metod improwizacji teatralnej, kreatywnego pisania, czy podstawowych zadań aktorskich, które umożliwiają bliższe przyjrzenie się omawianym tematom oraz zrozumienie ich poprzez skonfrontowanie ze swoimi doświadczeniami życiowymi. Warsztat będzie przestrzenią, gdzie tematy globalne potraktowane zostają w sposób umożliwiający zrozumienie ich poprzez pryzmat indywidualnych historii ludzkich losów, szczęścia i tragedii. Warsztaty umożliwią nie tylko wymianę doświadczeń, historii i wspólną próbę zrozumienia najważniejszych zagadnień związanych z migracją, ale również dadzą narzędzia pomocne w zbudowaniu wielokulturowej grupy, integracji osób biorących udział w zajęciach, w przekraczaniu nie tylko językowych i kulturowych barier związanych z szukaniem porozumienia w różnorodnej grupie, ale i w walce z indywidualnymi lękami i ograniczeniami utrudniającymi przekazanie w otwartej dyskusji swoich poglądów, opinii, doświadczeń.

    prowadzenie: Alicja Borkowska

    partner: Centrum Praktyk Edukacyjnych

  • ALICJA BORKOWSKA - reżyserka, prezeska fundacji Strefa WolnoSłowa, koordynatorka projektów teatralnych, teatrolożka. Przez wiele lat związana z Teatro dell’Argine/ITC Teatro w Bolonii, gdzie koordynowała projekty wielokulturowe, prowadziła warsztaty teatralne, była współkuratorką i koordynatorką festiwalu „La Scena dell’Incontro“ oraz asystowała reżyserom TdA przy spektaklach. Prowadzi warsztaty teatralne dla dzieci, młodzieży i dorosłych, w szkołach i w teatrach, w Polsce i za granicą, od trzech lat prowadzi zajęcia teatralne w Areszcie Śledczym na warszawskim Służewcu. Pomysłodawczyni i koordynatorka teatralnych projektów fundacji Strefa WolnoSłowa, w ramach których prowadzi warsztaty i reżyseruje spektakle. Koordynatorka programu Stołu Powszechnego - przestrzeni kawiarniano-warsztatowej Strefy WolnoSłowej i Teatru Powszechnego w Warszawie.