Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

16 - 25/06/2017

fot. Bartłomiej Jan Sowa
Galeriafot. Bartłomiej Jan Sowa
 • Monodram Edyty Łukaszewskiej. Aktorka pyta w nim o wolność – gdzie jej szukać, czy istnieje. Jak mówi: „Totalitaryzm jest stanem umysłu pełnym lęku przed nieistniejącym zagrożeniem. Szukam odpowiedzi na pytanie, czym jest wolność, jakie ma znaczenie dla mnie. Moja bohaterka zdaje się wiedzieć o niej więcej”. Autorem tekstu jest András Visky – urodzony w 1957 r. w Târgu Mureș węgierski poeta, eseista i dramaturg. Jego sztuki były wystawiane m.in. w Rumunii, we Francji, Włoszech i w Polsce.

  Premiera 30 września 2016
   

 • Autor
  András Visky – urodzony 13 kwietnia 1957 w Târgu Mureș poeta, eseista oraz dramaturg w The Hungarian State Theatre of Cluj, gdzie pełni również funkcję zastępcy dyrektora artystycznego. Jego sztuki były wystawiane między innymi w Rumunii, Francji, Włoszech i w Polsce. Od 1994 roku wykłada w Zakładzie Teatru i Telewizji na Uniwersytecie Babes-Bolyai w Cluj Napoca.

  Reżyser
  Cezi Studniak - absolwent Studium Wokalno-Aktorskiego przy Teatrze Muzycznym w Gdyni. Od 1997 do 2002 aktor Teatru Muzycznego w Gdyni. Ma w dorobku artystycznym role filmowe, dramatyczne i musicalowe: m.in.: Thenardier w "Les Miserables" (reż. Jerzy Gruza), George Berger w "Hair" (reż. Wojciech Kościelniak).
  Za rolę Bergera otrzymał Nagrodę Prezydenta Miasta Gdyni); Tezeusz-Oberon w "Śnie nocy letniej" (reż. Wojciech Kościelniak ).
  Aktor wrocławskiego Teatru Muzycznego Capitol.
  Dyrektor artystyczny Przeglądu Piosenki Aktorskiej (od 36. edycji - od roku 2014).
  W Teatrze Nowym w Poznaniu wyreżyserował: „Imperium”, „Kochanie zabiłam nasze koty” Doroty Masłowskiej oraz „Porno” Andrasa Visky’ego.

   

  Scenograf
  Michał Hrisulidis - zajmuje się malarstwem, rysunkiem, scenografią filmową i teatralną. W 2011 roku otrzymał tytuł doktora w dziedzinie sztuk plastycznych w dyscyplinie sztuk projektowych na Wydziale Architektury Wnętrz i Wzornictwa, Akademii Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu. Od roku 2010 prowadzi zajęcia ze scenografii filmowej w Katedrze Scenografii naszego Wydziału.13 stycznia 2015 r. ad. Michał Hrisulidis uzyskał stopień doktora habilitowanego w dziedzinie sztuk plastycznych, w dyscyplinie sztuk projektowych.
  Michał Hrisulidis jest autorem ponad 40 realizacji scenograficznych do filmów fabularnych, teatrów telewizji, seriali i spektakli teatralnych. W 1994 roku otrzymał nagrodę indywidualną na XIX Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni za współtworzenie kształtu plastycznego filmu fabularnego pt. „ Cudowne Miejsce ” w reżyserii Jana Jakuba Kolskiego. W 1997 roku otrzymał nominację za Plastyczną Aranżację Przestrzeni do filmu TV pt. „ Oj Dada na ” w reż. Jana Jakuba Kolskiego na Yach Film Festiwal 97. W 2000 roku został laureatem nagrody indywidualnej za scenografię do filmu fabularnego pt. „ Daleko od okna” w reżyserii Jana Jakuba Kolskiego na XXV Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.
   

 • Tłumaczenie: JOLANTA JARMOŁOWICZ
  Reżyseria: CEZI STUDNIAK
  Scenografia: MICHAŁ HRISULIDIS
  Kostiumy: MAGDA HASIAK
  Muzyka: KRZYSZTOF „WIKI” NOWIKOW
  Ruch sceniczny: EWELINA ADAMSKA-PORCZYK
  Projekcje video: MAKSYMILIAN ŁAWRYNOWICZ