Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

16 - 25/06/2017

kadr z filmu
Galeriakadr z filmu
 • Film jest pierwszym długometrażowym, szerokim i wieloaspektowym obrazem poświęconym budownictwu mieszkaniowemu w Polsce od roku 56 do współczesności. Składają się na niego między innymi wywiady z architektami – najważniejszymi twórcami znanych polskich osiedli, lokatorami, krytykami architektury i historykami. Nie jest to film tylko o architekturze. Bloki przez dekady były różnie postrzegane przez kolejne pokolenia Polaków, były obiektem marzeń i miejscem, z którego się ucieka. W filmie są zapisem przemian powojennej Polski. Jednymi z bohaterów są też poznańskie blokowiska.

  Po seansie zapraszamy na rozmowę z twórcami: Konradem Królikowskim i Martą Zabłocką.

  Konrad Królikowski, autor wystaw multimedialnych, twórca wideo, autor muzyki. Jako fotograf współpracuje z wydawnictwami w Polsce, realizuje zlecenia na terenie wielu krajów, również poza Europą. Z wykształcenia jest socjologiem, był pracownikiem Zakładu Socjologii Kultury Instytutu Socjologii Uniwersytetu Szczecińskiego, współpracownikiem Polskiego Radia Szczecin. Jest aktywny artystycznie od końca lat osiemdziesiątych.

  Marta Zabłocka, dziennikarka Polskiej Agencji Prasowej. Współpracownik w projekcie Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej. Uczestniczka licznych warsztatów reportażu radiowego, studentka Laboratorium Reportażu na Uniwersytecie Warszawskim. Autorka artykułów publicystycznych, reportaży i wywiadów w prasie ogólnopolskiej. Podróżniczka.

  Pokaz filmu odbywa się w ramach kursu dla architektów, artystek i animatorów „Akademia Miasta. Blokowiska”. To projekt realizowany przez Fundacja Malta w ramach programu „Szkoła widza”, przy wsparciu finansowym Miasto Poznań. Projekt wspiera ruch Kultura Niepodległa.

 • czas trwania: 57 min
  reżyseria: Konrad Królikowski
  scenariusz: Marta Zabłocka i Konrad Królikowski
  produkcja: MediaDizajn oraz Zachodniopomorski Fundusz Filmowy Pomerania Film 2017©