Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

16 - 25/06/2017

Galeria
  • FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

    Zapraszamy na darmowe warsztaty o sytuacji uchodźców w Polsce prowadzone przez specjalistów i specjalistki z Fundacji Ocalenie, posiadających wieloletnie doświadczenie w pracy z uchodźczyniami. Warsztat będzie miał formę gry symulacyjnej przeprowadzanej razem z uczestnikami i uczestniczkami warsztatu. Dzięki przebytemu doświadczeniu i dokładnemu omówieniu tego doświadczenia, osobom uczestniczącym łatwiej będzie odnieść się do rozpowszechnianych na temat uchodźców mitów i lepiej zrozumieć ich sytuację, a także zrozumieć co tak naprawdę dzieje się na granicach Twierdzy Europa.

    Warsztaty mają na celu:
     • uwrażliwienie na sytuację uchodźców, w tym na aspekty psychologiczne
     • przekazanie wiedzy o ich sytuacji w Polsce (m.in. o procedurze ubiegania się o status uchodźcy)
     • skonfrontowanie stereotypów z rzetelną wiedzą

    Metody: ćwiczenia, gry symulacyjne, prezentacje, dyskusje

    Warsztaty przeznaczone są dla osób zainteresowanych tematem, w tym: edukatorów, nauczycielek, aktywistek, pracowników i wolontariuszek organizacji pozarządowych, instytucji samorządowych i firm prywatnych. Mile widziane także grupy mieszane osób z różnych środowisk i instytucji.

    Warsztat organizowany we współpracy z Centrum Praktyk Edukacyjnych.
    prowadzenie: Anna Chmielewska, Kalina Czwarnóg


     

  • Fundacja Ocalenie działa od 2000 roku. Co roku z naszej pomocy korzysta ponad dwa tysiące uchodźców i uchodźczyń, migrantów i migrantek. Wspieramy integrację poprzez naukę języka polskiego, porady prawne, psychologiczne, prowadzimy warsztaty i organizujemy wydarzenia, pomagamy w szukaniu pracy i mieszkań. Działamy na rzecz dialogu międzykulturowego i wzmacniania społeczeństwa obywatelskiego. Dążymy do tego, aby każdy człowiek mógł żyć godnie i w poszanowaniu jego praw.