Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

16 - 25/06/2017

Galeria
 • Zapraszamy nauczycieli i nauczycielki szkół podstawowych na warsztaty wokół scenariusza zajęć dot. konfliktu. Nawet dziecięcy świat nie jest wolny od konfliktów - małych i dużych, prywatnych i globalnych, ważnych i tych najważniejszych. Czasami trudno je rozwiązać, czasami ktoś chce to zrobić za nas. Dlatego uznaliśmy, że warto wypracować sposób, by o tych niełatwych kwestiach z dziećmi porozmawiać.

  Warsztaty są częścią działania teatralnego pt. "Manifest-akcja", które odbędzie się 22.06. o godz. 12:00 w ramach Malta Festival Poznań. To manifestacja przygotowywana wspólnie z dziećmi szkół podstawowych. Chcemy oddać im publiczną przestrzeń placu Wolności, by mogły tam wykrzyczeć, zagrać, pokazać na transparentach swoje poglądy, potrzeby, a może i żądania. Akcję współtworzą aktorzy z grupy Circus Ferrus: Agata Elsner i Kuba Kapral oraz członkinie grupy Humans of Alleppo, działającej na rzecz pokoju na świecie. Zdarzenie to będzie eksplozją barw (warto wziąć coś na przebranie!) i nieskrępowanej ekspresji - mamy nadzieję - pozostawi dzieci z przekonaniem, że nawet w sprawach konfliktowych ich głos jest ważny.

  Chcemy aby scenariusz, który będziemy prezentować w ramach warsztatów mógł włączyć także Państwa uczniów i uczennice do współtworzenia całego wydarzenia. Niech plac wypełni się głosem dzieci z różnych szkół, z różnych dzielnic Poznania. Mamy nadzieję, że będą Państwo chętni pomóc nam to dziecięce, pokojowe święto przygotować.

  Prowadzący:

  Kuba Kapral (Circus Ferrus)

  Joanna Spychała (Humans of Aleppo)