Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

16 - 25/06/2017

fot. Martyna Rzepecka
Galeriafot. Martyna Rzepecka
  • wizualno-słowne warsztaty dla dzieci w wieku od 6 lat

    To akcja wizualno-werbalna, która będzie pretekstem do podboju Placu Wolności. Nasze słowne potyczki i autorskie „terminotwory” będą formą zaczepki i próbą nawiązania kontaktu ze skomplikowanym światem dorosłych. Będziemy analizować trudne i nie zawsze nam znane słowa - gimnastykując nasze umysły i języki. Jako pełnoprawni mali obywatele, przetworzymy język mówiony na zaprojektowany przez nas język wizualny - po to by w sposób dosłowny podbić nim przestrzeń miasta. Naszymi wytworami, stworzonymi wokół takich haseł jak /wolność/ czy /społeczeństwo/, zrobimy słowny „raban” i graficzny „hałas”, wchodząc w materię muru postawionego na Placu Wolności. Za pomocą naszego wizualnego manifestu, będziemy konfrontować się i komunikować z dorosłymi, zachęcając ich w ten sposób do kontynuacji naszej wymiany na trudne, ale ważne słowa.

  • Martyna Rzepecka – absolwentka Mediów Rysunkowych oraz Grafiki warsztatowej na Wydziale Sztuk Pięknych, UMK w Toruniu. Obecnie doktorantka na macierzystej uczelni. Tworzy w technikach rysunkowych, linorycie oraz w realizacjach wideo.
    Ceniąc bezpośredni kontakt z odbiorcą dzieła, podejmuje próbę tłumaczenia języka sztuki poprzez realizację warsztatów artystyczno-edukacyjnych m.in. w Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu, czy w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu.