Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

16 - 25/06/2017

fot. Klaudyna Schubert
Galeriafot. Klaudyna Schubert
 • Tak już jest, że najbardziej intrygujące obiekty eksploracji małego człowieka znajdują się tam, gdzie rytm miasta pulsuje naturalnie, bez wygłuszania i porządkowania. Strefa Wolno Dzieciom na placu jest praktycznym ćwiczeniem ze sztuki zderzania miasta i dziecięcej zabawy. Mamy wielozmysłowe zabawki, stos baśni, planszówek i kreatywność animatora i nie zawahamy się ich użyć, by najmłodsi obywatele mogli tropić ślady miejskiego życia tam, gdzie ono się faktycznie toczy.

  SPONSORZY:

  BAJO jest rodzinną polską firmą projektowo-produkcyjną założoną w 1993 r. przez Wojciecha Bajora, wykładowcę architektury i scenografa. W położonej w malowniczym krajobrazie u podnóża polskich Karpat fabryce. BAJO w procesie tworzenia zabawek stosuje się zrównoważone rozwiązania. Nasza marka cieszy się pełnym zaufaniem zarówno dzieci, jak i ich rodziców, a zabawki BAJO są często używane jako pomoce dydaktyczne w przedszkolach, gdzie znajdują one zastosowanie edukacyjne i rehabilitacyjne.

Czujemy się zobowiązani do promowania idei, które uważamy za słuszne. BAJO uczestniczy w licznych projektach edukacyjno-rozwojowych, które przyczyniają się do pozytywnych zmian społecznych i podnoszą świadomość ekologiczną.

BAJO aktywnie dąży do bycia innowacyjną firmą, która specjalizuje się w projektowaniu i produkcji drewnianych zabawek. W ciągu dwudziestu pięciu lat naszego istnienia zaprojektowaliśmy, wykonaliśmy i wprowadziliśmy na rynek tysiące modeli zabawek, a nasza nowa kolekcja jest co roku prezentowana podczas Międzynarodowych Targów Zabawek w Norymberdze.

  JACOBSONY to rodzinna firma, która na polskim rynku działa nieprzerwanie od 2001 roku. Nasz zespół sukcesywnie się powiększa. W tej chwili jest nas siódemka! Lubimy ciekawych ludzi, piękne miejsca, ładnie zaprojektowane zabawki i mądre książki. Lubimy uczyć się przez zabawę i bawić się pracą. Dlatego wydajemy gry i książki oraz sprzedajemy niezwykłe zabawki. Stale się rozwijamy, a skład naszego zespołu daje gwarancję, że na pewno nie będziemy się nudzić!

  Malu – kreatywne gry i zabawy dla dzieci. Malu jest pomysłem na pamiątki z Polski i kreatywne zabawki dla dzieci. Produkty Malu są starannie zaprojektowane i zrealizowane w Polsce, powstają w krótkich seriach. Charakteryzują się indywidualną stylistyką i humorem. Gry memory, kolorowanki, stemple, breloki to tylko niektóre z fantastycznych gier, zabawek i gadżetów, które znajdują się w naszej ofercie.

  Miszkomaszko to biznes rodzinny stworzony przez projektantkę Agatę Piechocką, z miłości do mody, rysowania i swojego miasta rodzinnego. Nic nie jest tak integralną częścią naszego życia jak ubranie, nic tak blisko naszej skóry jak materiał, dlatego moda to idealne medium dla sztuki. Dzięki modzie sztuka może żyć własnym życiem, między ludźmi. Znakiem rozpoznawczym marki stały się autorskie nadruki i wyjątkowe, a przy tym bardzo wygodne sukienki. Wszystkie projektowane, drukowane i szyte w Polsce, z polskich materiałów. Lokalna produkcja pozwala nam na utrzymywanie stałych i bliskich kontaktów z ludźmi, którzy dla nas pracują i stają się częścią rodziny miszkomaszko. Miszkomaszko mieści się na ul. Łukaszewicza 20a w Poznaniu.

  Siedmioróg to wydawnictwo książek i płyt audio o profilu dziecięco-młodzieżowym. Siedmioróg istnieje od 1990 roku. Podczas swojej 27-letniej historii stworzył i wydał ponad 5000 tytułów. W katalogu Siedmioroga znajdują się książki aktywizuące, książki edukacyjne, bajki, literatura dziecięca, literatura młodzieżowa, literatura piękna, słuchowiska dla dzieci, książki do słuchania.

  Trefl S. A. to jeden z największych producentów puzzli w Europie i wiodący producent gier planszowych w Polsce oraz dystrybutora zabawek znanych światowych marek (m.in. VTech, Siku, Animal Planet). Od 1985 roku Trefl S.A. tworzy produkty z myślą o dzieciach i ich rodzicach. Misją firmy jest kreowanie ciekawych i bezpiecznych zabawek, dostarczających pomysłów na poznawanie świata, kształtowanie pozytywnych postaw oraz wspólne spędzanie czasu.

  Wydawnictwo BIS istnieje od 1991 roku. W ofercie ma książki dla dzieci i młodzieży, literaturę piękną, romanse, poradniki, audiobooki oraz książki edukacyjne.
  Książki dla dzieci wydawnictwa BIS były wielokrotnie nominowane do ważnych nagród literackich, a fragmenty wielu z nich są zamieszczane w podręcznikach.
  Mamy bogatą ofertę książek wspierających rozwój intelektualny i manualny dziecka.

  Wydawnictwo Zakamarki powstało na początku 2007 roku w Poznaniu. Początkowo należało do szwedzkiej grupy wydawniczej Norstedts, w skład której wchodzi jedno z największych szwedzkich wydawnictw książek dla dzieci – Rabén & Sjögren, a od 2011 roku jego właścicielkami są Katarzyna Skalska i Natalia Walkowiak. Wydawnictwo Zakamarki wydaje cenione na całym świecie i tłumaczone na dziesiątki języków szwedzkie książki dla dzieci. Wiele naszych tytułów to książki obrazkowe dla młodszych dzieci, mamy też sporo ciekawych propozycji dla dzieci starszych, czytających już samodzielnie. Jesienią 2012 roku do naszej oferty dołączyły książki francuskie.