Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

16 - 25/06/2017

Galeria
 • Zapraszamy na Świąteczną Wyprzedaż Garażową na rzecz uchodźców i uchodźczyń na wyspie Lesbos, tym razem w ramach 6. Studenckie Targi Sztuki UAP.

  Swoimi dobrami podzielą się z nami artyści i rękodzielnicy, usługodawcy, wydawnictwa, autorzy/autorki, restauratorzy i instytucje kultury. Do upolowania: rękodzieło, książki z dedykacjami od Mariusza Szczygła, Wojciecha Tochmana, Włodzimierza Nowaka, Agnieszki Graff, Marcina Wichy, biżuteria, płyty, torby, koszulki, bilety na spektakle i koncerty, wypieki a także bony na masaże, usługi fryzjerskie i wiele innych pomysłów na prezent. A dla spragnionych – pyszna kawa i grzane wino!

  Sprzedając i kupując będziemy wspierać uchodźczynie i uchodźców przebywających na greckiej wyspie Lesbos (więcej info poniżej). Zimą nasza pomoc jest im szczególnie potrzebna!

  Jak się zaangażować?

  Tworzysz, prowadzisz warsztaty, oferujesz usługi i chcesz nam dać coś od siebie? Prześlij zgłoszenie do 6. grudnia na adres: garazowka.poznan@gmail.com

  Chcesz coś kupić? Po prostu przyjdź!

  Nie możesz pojawić się na Poznańskiej Garażówce? Wesprzyj akcję i wpłać darowiznę na konto:
  14 1030 0019 0109 8530 0044 4713 (Stowarzyszenie Lepszy Świat) z dopiskiem "Grecja"

  Róbmy dobro razem!

  --

  Pod koniec 2015 roku kiedy został ogłoszony tzw. „kryzys migracyjny”, świat obiegły informacje i zdjęcia z wyspy Lesbos pokazujące sterty piętrzących się kamizelek i kół ratunkowych, opuszczone przy nabrzeżu łódki i przebite pontony.

  Lesbos to jedno z głównych miejsc, do którego docierali i nadal przybywają uchodźcy korzystający ze szlaku śródziemnomorskiego. Wiele osób ginie po drodze w Morzu albo dociera już nie żyjąc. Aktualnie sytuacja na wyspie osiąga punkt krytyczny. W kilku ośrodkach przyjmujących uchodźców przebywa obecnie ponad 8 000 osób, czyli czwarta część populacji wyspy, z czego około 1 500 - w tym setki małych dzieci - mieszka w namiotach. Zima może przynieść nowy kryzys humanitarny. Na 20 listopada burmistrz wyspy ogłosił strajk generalny. Skrajnie trudna sytuacja sprawia, że mieszkańcy wyspy protestują wspólnie z uchodźcami.

  Zebrana podczas Wyprzedaży suma zostanie spożytkowana przez naszego wolontariusza w porozumieniu z organizacją One Happy Family i umożliwi, w zależności od bieżących potrzeb, zakup środków higienicznych, odzieży zimowej czy żywności dla uchodźców i uchodźczyń tam przebywających.

  organizatorzy i organizatorki:
  mieszkańcy i mieszkanki Poznania
  Humans of Aleppo
  From Poznan With Love
  Festiwal Malta
  Lepszy Świat
  Wielkopolskie Stowarzyszenie Lokatorów