Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

16 - 25/06/2017

fot. Jagoda Waśko / Akademia Miasta 2016
Galeriafot. Jagoda Waśko / Akademia Miasta 2016
  • Jeśli jesteś młody badaczem, pisarzem, recenzentem i interesuje Cię profesjonalny rozwój w dziedzinie krytyki współczesnej sztuki performatywnej, zapraszamy do grupy roboczej Critical Practice.

    Critical Practice opiera się na działaniach platform sztuki, skupionych wokół czasopism takich, jak „TkH [Walking Theory]”, „Maska”, „Frakcija”, a także Nomad Dance Academy. Intencją programu jest wspieranie profesjonalnego rozwoju autorów z regionu byłej Jugosławii i poza nim, w rozwijaniu krytycznej refleksji na temat współczesnej sztuki performatywnej. Do specjalnej poznańskiej edycji programu zapraszamy 10 młodych autorów zainteresowanych pisaniem tekstów krytycznych, organizacją własnej pracy, dyskusją oraz tworzeniem nowych formatów krytycznej wymiany. Celem rozszerzonej grupy Critical Practice jest nawiązanie nowych kontaktów z polskimi autorami, wypracowanie nowych form komunikacji między artystami a publicznością „Malty” (spotkania po spektaklach) oraz stworzenie krótkich tekstów na temat spektakli i samego festiwalu.

    Osoby zainteresowane udziałem w programie prosimy o zapoznanie się z jego ideą na blogu criticalpractice-madeinyu.info, a następnie przesłanie do nas listu motywacyjnego, CV (w języku angielskim) i jednego przykładowego tekstu swojego autorstwa (tekst może być w języku polskim)na adres masterclass@malta-festival.pl do 5 czerwca br. do godz. 23:59.

    Rozmowy odbywają się w języku angielskim. Udział w warsztatach jest bezpłatny. Nie pokrywamy kosztów podróży ani zakwaterowania uczestników.