Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

16 - 25/06/2017

Galeria
  • Trójmiejska grupa Tymon & The Transitors powstała w 2002 r. w Olecku. Koncert będzie prezentacją siódmej płyty w jej dorobku zatytułowanej Zatrzymaj wojnę! Zawiera ona dziesięć utworów o tematyce antywojennej, napisanych przez autorów polskich i rosyjskich. m.in. Bułata Okudżawę, Włodzimierza Wysockiego, grupy Akwarium i Aukcjon oraz Republika, Siekiera i Brygada Kryzys. Aranżacje czerpią z różnych stylistyk, od synth popu i cyber punka do jazzu i rumby, ocierając się o formalny eksperyment.

    Zatrzymaj wojnę! to siódma płyta w dorobku trójmiejskiej grupy Tymon & The Transistors. Na najnowszym albumie zespół Tymona Tymańskiego odszedł od treści satyrycznych, wypełniających kultowe płyty Wesele i Polskie gówno (zarazem stanowiące ścieżki dźwiękowe do filmów o tych samych tytułach). Na płycie znalazły się przejmujące piosenki m.in.Bułata Okudżawy, Włodzimierza Wysockiego, grup Akwarium i Aukcjon oraz Republiki, Siekiery i Brygady Kryzys. Aranżacje czerpią z różnych stylistyk, od synth popu i cyber punka do jazzu i rumby, ocierając się o formalny eksperyment. W rozszerzonym składzie Tranzystorów, znanym z podwójnego albumu "PG", tradycyjnie znaleźli się goście. Tym razem obok septetu z Trójmiasta możemy usłyszeć Natalię Pikułę (Drekoty, Nowe Sytuacje), Daniela Hertzova, Olafa Deriglasoffa i Romana Puchowskiego (Von Zeit).
     

  • Grupa Tymon & The Transitors powstała latem 2002 roku w Olecku na potrzebny współpracy przy filmie „Wesele” Wojtka Smarzowskiego. Soundtrack zyskał uznania krytyków tym samym zdobywając liczne nagrody m.in. Orła Akademii Filmowej 2003 oraz Złotą Kaczkę czasopisma "Film". W 2006 kwartet wydał drugi album "Don't Panic! We're From Poland", na którym znalazły się również utwory napisane wspólnie z Robertem Brylewskim – ikoną polskiego rocka alternatywnego. Słynny Afa współtworzył z Tranzystorami również ich szóstą płytę „Polskie gówno”, stanowiącą jednocześnie muzykę do filmu o tym samym tytule. Musical otrzymał liczne nagrody i wyróżnienia w tym: nagroda w kategorii Inne Spojrzenie na Polskim Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni oraz Grand Prix i nagrodę za muzykę na Koszalińskim Festiwalu "Młodzi i film”. W 2009 roku Tymon & The Transitors wydali płytę "Bigos Heart", na którym gościnnie wystąpili Leszek Możdżer i Grzegorz Halama. Rok później album zdobył Fryderyka w kategorii Alternatywny Album Roku.