Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

16 - 25/06/2017

fot. A. Grabowski
Galeriafot. A. Grabowski
 • Spektakl inspirowany Dziadami Adama Mickiewicza i Trylogią Ciągu Wiliama Gibsona. Jak mówi reżyser: „Dziady to przede wszystkim narracja o ciele zagrożonym zagładą, a także próba uporządkowania niepoznanego”. Wyższy stan świadomości, świadome śnienie kiedyś były osiągane przez odpowiednie praktyki psychofizyczne. Dzisiaj to technologia pozwala człowiekowi poszerzać możliwości swojego ciała i zdolności poznawcze w zależności od algorytmów zaprogramowanego urządzenia.

  WIECZORY DZIADOWSKIE
  „Wieczory dziadowskie” to cykl premier prezentowanych w formie agonu. Będą to trzy odmienne realizacje jednego tematu, z którym zmierzyli się zaproszeni do Polskiego Teatru Tańca choreografowie: Kaya Kołodziejczyk, Tomasz Bazan, oraz Aleksandra Dziurosz, w duecie z reżyserem Tomaszem Szczepankiem.
  Temat „Dziadów” A. Mickiewicza, ukazany w trzech odsłonach, stworzy unikalną platformę twórczej rywalizacji, oferując widzom szansę potrojonych doznań artystycznych, estetycznych i intelektualnych rozwiązań, jednocześnie zapraszając ich do wspólnego dyskursu wokół współczesnych reinterpretacji wybitnego dzieła i tradycji.
  Premierom towarzyszyć będzie panel naukowy z udziałem ekspertów – profesorów Uniwersytetu im Adama Mickiewicza w Poznaniu. 

 • Polski Teatr Tańca istnieje od 1973 roku, jest profesjonalnym autonomicznym zespołem, którego oblicze przeszło ewolucję od spektakli ukształtowanych formą teatru baletowego do współczesnego gatunku: teatru tańca, który charakteryzuje się przekraczaniem granic rodzajowych, technicznych i stylistycznych, wyzwalaniem z przypisanych tradycją środków wyrazu, skłanianiem ku interdyscyplinarności, poszukiwaniem nowych przestrzeni teatralnych i opartym na kreatywnej improwizacji procesie tworzenia.

 • reżyseria: TOMASZ BAZAN
  choreografia: TOMASZ BAZAN oraz KORNELIA LECH, MICHAŁ PRZYBYŁA, PAWEŁ MALICKI, DOMINIK WIĘCEK
  muzyka: MARCIN JANUS
  multimedia, technologie: GRZEGORZ KALISZUK
  współpraca dramaturgiczna: ANNA KRÓLICA
  charakteryzacja, współpraca projektowa kostiumów: ADRIANNA CYGANKIEWICZ
  asystent choreografa: PAWEŁ MALICKI
  obsada: KORNELIA LECH, MICHAŁ PRZYBYŁA, PAWEŁ MALICKI, DOMINIK WIĘCEK
  producentka: NATALIA GORZELAŃCZYK
  produkcja: POLSKI TEATR TAŃCA w Poznaniu w ramach ROKU GUŚLARZY oraz TOMASZ BAZAN