Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

16 - 25/06/2017

fot. A. Grabowski
Galeriafot. A. Grabowski
  • Gorycz ma wiele odcieni: zmysłowy, egzystencjalny, metafizyczny. Autorka spektaklu przygląda się różnym obszarom jej doświadczenia. Gorycz kryje się w smaku rdzy, w upojeniu absyntem, w słodko-gorzkim uczuciu miłości. Gorycz w tradycji literackiej i folklorystycznej – w poezji Mickiewicza i Berezina oraz ludowych obrzędach dziadów i Zielonych Świątek – splata się z ucieleśnionym doświadczeniem białego śpiewu. Jedna z trzech odsłon tryptyku poświęconego reinterpretacji Dziadów Adama Mickiewicza.

    WIECZORY DZIADOWSKIE
    „Wieczory dziadowskie” to cykl premier prezentowanych w formie agonu. Będą to trzy odmienne realizacje jednego tematu, z którym zmierzyli się zaproszeni do Polskiego Teatru Tańca choreografowie: Kaya Kołodziejczyk, Tomasz Bazan, oraz Aleksandra Dziurosz, w duecie z reżyserem Tomaszem Szczepankiem.
    Temat „Dziadów” A. Mickiewicza, ukazany w trzech odsłonach, stworzy unikalną platformę twórczej rywalizacji, oferując widzom szansę potrojonych doznań artystycznych, estetycznych i intelektualnych rozwiązań, jednocześnie zapraszając ich do wspólnego dyskursu wokół współczesnych reinterpretacji wybitnego dzieła i tradycji.
    Premierom towarzyszyć będzie panel naukowy z udziałem ekspertów – profesorów Uniwersytetu im Adama Mickiewicza w Poznaniu. 

  • Polski Teatr Tańca istnieje od 1973 roku, jest profesjonalnym autonomicznym zespołem, którego oblicze przeszło ewolucję od spektakli ukształtowanych formą teatru baletowego do współczesnego gatunku: teatru tańca, który charakteryzuje się przekraczaniem granic rodzajowych, technicznych i stylistycznych, wyzwalaniem z przypisanych tradycją środków wyrazu, skłanianiem ku interdyscyplinarności, poszukiwaniem nowych przestrzeni teatralnych i opartym na kreatywnej improwizacji procesie tworzenia.

  • autorka koncepcji, reżyseria i choreografia: KAYA KOŁODZIEJCZYK
    muzyka: JACEK SIENKIEWICZ
    konsultacje ds. głosu: JULITA CHARYTONIUK
    kostiumy: KATARZYNA BORKOWSKA
    scenografia: BRACIA / MACIEJ CHORĄŻY I AGNIESZKA KLEPACKA
    charakteryzacja: MAGDALENA BANACHOWICZ
    asystentka produkcji : SANDRA SZATAN
    wykonanie : URSZULA BERNAT-JAŁOCHA, FABIAN FEJDASZ, JERZY KAŹMIERCZAK, KORNELIA LECH, MICHAŁ PRZYBYŁA, KATARZYNA RZETELSKA, SANDRA SZATAN, DOMINIK WIĘCEK, EMILY WONG.