Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

16 - 25/06/2017

archiwum Malta Festival Poznań 2015
Galeriaarchiwum Malta Festival Poznań 2015
  • rodzinne warsztaty kulinarne dla dzieci i opiekunów

    Na placu negocjowania wolności kilka dzikich plemion! Nie znamy się, nie wiemy czy umiemy ze sobą rozmawiać ani jak jesteśmy do siebie nastawieni. My-oni, dzieci-dorośli, duzi-mali, groźni-przyjaźni: czy takie przeciwieństwa od razu znaczą konflikt? A gdyby tak zrobić eksperyment i słowa zamienić na jedzenie? Jak wtedy będziemy się ze sobą kłócić? A jak będziemy się pokojowo poznawać? Co będzie słone, słodkie, miękkie, ostre albo w ogóle trudne do opisania? Podczas warsztatów będziemy się ze sobą dogadywać na konsystencje, smaki i zapachy.  Podyskutujemy o naszych gustach i będziemy bawić się jedzeniem. Ustanowimy nowe reguły plemiennej gry na placu i zbudujemy jadalne totemy!
     

  • ZOFIA MAŁKOWICZ - artystka, edukatorka, badaczka kultury i sztuki. Ukończyła Edukację Artystyczną na UAP oraz Media Interaktywne i Widowiska na UAM w Poznaniu. Obecnie doktorantka w Instytucie Socjologii UAM, gdzie bada relacje sztuki i nauki. Od kilku lat aktywnie pracuje z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi w zakresie działań artystycznych i animacyjnych (m.in dla Malta Festival Poznań 2016, programu Bardzo Młoda Kultura czy w ramach Lata w Teatrze 2016). Jest współautorką interaktywnej instalacji muzyczno-plastycznej dla dzieci „Dźwiękokształty”, zrealizowanej dla Festiwalu Sztuka Szuka Malucha 2014. Jej ulubione i eksplorowane najczęściej tematy to: kulinaria i jedzenie w ogóle, banalne i nieciekawe przedmioty, wielozmysłowość i niekonwencjonalne sposoby komunikacji.