Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

16 - 25/06/2017

fot. Kate McIntosh
Galeriafot. Kate McIntosh
  • Żywa instalacja dostępną w kilku pomieszczeniach. Jej uczestnicy otrzymują specjalne instrukcje, narzędzia, okulary ochronne. Wszystko po to, żeby doświadczyć tego, jak rzeczy rozpadają się na kawałki, a potem znów stają całością, a tym samym skupić się na ich materialności, poczuć się za nie odpowiedzialnym. Projekt jest subtelną grą, która stawia pytanie o nasze nieustanne pragnienie produkowania rzeczy. W warsztatowej przestrzeni Worktable jest dużo do zrobienia!

  • Kate McIntosh (ur. 1974) pochodzi z Nowej Zelandii, od wielu lat mieszka i pracuje w Brukseli. Tworzy na pograniczu wielu mediów, takich jak performans, teatr, wideo i instalacja, często nawiązując dialog ze światem nauki. Stale interesuje ją cielesne angażowanie publiczności w badanie granic własnej indywidualności i tworzenie wspólnoty na nowych warunkach. Ostatnio zapraszała widzów do zbierania bakterii, wyobrażania sobie, że są ptakami, czy niszczenia przedmiotów codziennego użytku, by wytworzyć z nich nowe obiekty. Projekty Kate McIntosh są pełne absurdalnego humoru, balansują na granicy między eksperymentem a rozrywką.

    Wykształcona jako tancerka, od 1995 r. występowała na scenach całego świata w spektaklach m.in. Wendy Houstoun, Meryl Tankard i Australian Dance Theatre, Compagnie Michèle Anne de Mey, Random Scream, Simone Aughterlony. Od 2004 r. działa niezależnie. Wyprodukowała projekty solo (All Natural 2004, Loose Promise 2007, All Ears 2013), spektakle (Hair from the Throat 2006, Dark Matter 2009, United Untested 2012) i instalacje z udziałem widzów (De-Placed 2008, Worktable 2011). W ostatnich latach współpracowała z wieloma artystami, m.in. Timem Etchellsem, Evą Meyer-Keller, Jo Randerson, Lilią Mestre, Diederikiem Peetersem. Wyreżyserowała kilkanaście prac wideo, które były pokazywane na festiwalach i w galeriach na całym świecie. Jest założycielką kolektywu punkrockowego Poni i członkiem platformy artystyczno-badawczej Spin, która działa w Brukseli. Od 2013 do 2017 r. Kate McIntosh jest artystką rezydentem w Kaaitheater w Brukseli. W programie Malta Festival Poznań 2017 zaprezentujemy jej najnowszy spektakl In Many Hands (2016), będący koprodukcją europejskiej sieci House on Fire, której członkiem jest Malta Festival Poznań, oraz Worktable (2011).