Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

16 - 25/06/2017

Galeria
  • Warsztat dla osób w wieku 14-25 lat.

    Pamiętasz, by każdego dnia powiedzieć sobie coś miłego? Dlaczego Twoje ciało jest fajne? Kiedy czujesz się najsilniejsza? Stworzymy przestrzeń do rozmowy i wyszywania. Pogadamy o samoakceptacji, miłości do siebie samej i o tym, jak nie dać się w świecie Photoshopa i nierealnych reklam. Będziemy wyszywać makatki! Nie musisz nic o wyszywaniu wiedzieć - po prostu przyjdź, wszystkiego nauczysz się z nami. Każde ciało jest inne, wszystkie ciała są piękne. 

    Prowadzenie:

    Anna Kaczmarek:
    Kulturoznawczyni, pracownica kultury, członkini Stowarzyszenia Kobiet Konsola. Manualne działania twórcze od lat są jej domeną. Jest też koordynatorką w nieformalnym projekcie Givebox, zaangażowana w sprawy społeczne, prywatnie mama 8- letniej Leny.

    Michalina Ferencz:
    Studentka etnologii i antropologii kulturowej na UAM w Poznaniu. Współzałożycielka i członkini inicjatywy MamyGłos. Absolwentka Akademii Praw Człowieka i Aktywności Obywatelskiej fundacji Humanity in Action Polska. Interesuje się szeroko rozumianą pop kulturą.

  • MamyGłos to inicjatywa sześciu dziewczyn z Poznania i z Zielonej Góry, promująca prawa, historię i kulturę kobiet. Działamy na rzecz nastolatek w Polsce. Chcemy, by każda młoda dziewczyna była bezpieczna w szkole, w domu i na ulicy i żeby każda czuła się spoko z wyborami, których dokonuje.

    Stowarzyszenie Kobiet Konsola to organizacja działająca w Poznaniu od 1999 roku, której misją jest działanie na rzecz równości kobiet i mężczyzn, zabieganie o przestrzeganie praw kobiet, zwalczanie dyskryminacji ze względu na płeć, przeciwdziałanie przemocy wobec kobiet. Stowarzyszenie zajmuje się upowszechnianiem wiedzy na temat praw kobiet, propagowaniem myśli feministycznej i wzmacnianiem kobiet poprzez działania społeczne. Konsola skutecznie nawiązuje partnerstwa na szczeblu lokalnym, prowadzi rzecznictwo i inicjowanie przemian, których efektem ma być wyrównanie praw i szans kobiet. Konsola jest także zaangażowana w aktywizm feministyczny, organizuje liczne demonstracje publiczne, akcje i kampanie.