Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

16 - 25/06/2017

fot. Adrian Błachut
Galeriafot. Adrian Błachut
  • Danuta Stenka, aktorka znana z takich ról jak George Sand w Chopin. Pragnienie miłości czy Judyta w Nigdy w życiu!, odkryje przed maltańskimi widzami zawiły świat kobiecego ducha. Życie jest bajką to tytuł książki Dubravki Ugresić – zbioru szczerych, głębokich i bardzo zabawnych opowieści o tym, jak ciężko być kobietą, zwłaszcza gdy odkrywa się w sobie Babę Jagę. Pokaz ma formę inscenizowanego czytania wypełnionego muzyką i projekcjami (reżyseruje Daria Kopiec). Towarzyszy mu spotkanie z aktorką. 

    reżyseria: Daria Kopiec

    aranżacja muzyczna: Joanna Halszka Sokołowska


     

  • Danuta Stenka (ur. 1961) – absolwentka Studium Aktorskiego przy Teatrze Wybrzeże w Gdańsku (1984), od 2003 r. aktorka Teatru Narodowego w Warszawie. Doskonale wypada w komercyjnych produkcjach filmowych, nie boi się też podejmować artystycznych wyzwań, szczególnie w teatrze. Współpracowała z Robertem Wilsonem, ostatnio z Yaną Ross w głośnym Koncercie życzeń, wielokrotnie z Krzysztofem Warlikowskim, Grzegorzem Jarzyną, Mają Kleczewską. Jej grę cechuje wszechstronność, niezwykły talent, aktorskie umiejętności. Szerokiej publiczności jest znana z ról w takich filmach, jak Nigdy w życiu!, Chopin. Pragnienie miłości, Lejdis, Nad życie. Za role filmowe otrzymała m.in. Orła – Polską Nagrodę Filmową (2003 i 2008), Złotą Kaczkę – nagrodę miesięcznika „Film” (2003, 2009, 2011, 2012).