Używamy Cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Dalesze korzystanie z tego serwisu oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności

Zamknij

16 - 25/06/2017

fot. Maciej Zakrzewski
Galeriafot. Maciej Zakrzewski

Nowość wydawnicza Fundacji Malta i Korporacji ha!art

TAK JAKBY NIC SIĘ NIE WYDARZYŁO. TEATR FORCED ENTERTAINMENT
TIM ETCHELLS / RED. KATARZYNA TÓRZ

Ksiażka dostępna jest w sprzedaży podczas festiwalu z urodzinową 20% zniżką (39 złotych), do nabycia w punkcie informacyjnym na Placu Wolności w Poznaniu oraz przed spektaklami, w miejscach, gdzie odbywają się przedstawienia.

Pierwsza w Polsce publikacja poświęcona praktyce performatywnej Forced Entertainment – brytyjskiej grupy, działającej nieprzerwanie od 1984 roku. Forced Entertainment korzysta z estetyki i narracji codzienności, mieszając jej prostotę wizualną, brak spektakularności z absurdem i ironią. Założycielem i liderem kolektywu jest Tim Etchells – pisarz, reżyser, artysta wizualny. Dokonał on także wyboru materiałów do książki, która zawiera teksty reżysera z lat 1994–2013: eseje, teksty sceniczne, notatki, transkrypcje procesu pracy teatralnej. Uzupełnieniem odśrodkowej perspektywy twórcy, przez lata piszącego i opisującego swoją praktykę artystyczną, są krytyczne analizy badaczy teatru (Hansa-Thiesa Lehmanna i Floriana Malzachera), rozmowy z reżyserem przeprowadzone przez Adriana Heathfielda i Katarzynę Tórz oraz materiał ikonograficzny – zdjęcia ze spektakli i prac wizualnych Etchellsa.

Oklaski, które rozbrzmiały, gdy spektakl wreszcie się skończył, tylko pogorszyły sprawę – naszły mnie wątpliwości, czy w ogóle miałem jakiekolwiek pojęcie o teatrze; wątpliwości o moje związki z całym ludzkim rodzajem. Powiadają, że człowiek nie jest samotny, dopóki nie usiądzie wraz z innymi, żeby coś wspólnie oglądać.

TIM ETCHELLS

Przeczytaj fragment